Rada Fundacji


Piotr Jacoń

Piotr Jacoń

Dziennikarz TVN 24, autor książek „My, trans” i „Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko” oraz reportaży min. „Wszystko o moim dziecku” i „Wszystko o moim państwie”. W TVN 24 GO i TVN24 BIS prowadzi autorski program „Bez polityki”. W 2021 roku finalista Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, w 2022 uhonorowany przez KPH Koroną Równości oraz przyznawanym przez Fundację Grand Press Medalem Wolności Słowa, nominowany także do „Pióra Nadziei” Amnesty International. Z wykształcenia polonista. Uczy dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Gdyni.


Marcelina Jeziorko

Marcelina Jeziorko

Lekarka, specjalistka neurologii, trans kobieta. Ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum UJ, obecnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.


Piotr Koncewicz

Piotr Koncewicz

Członek Rady Fundacji „Transpłciowość w rodzinie”. Absolwent Resocjalizacji na WSPS. Oficer policji. Od lat zaangażowany w działania wspierające dzieci w trudnych rodzinach wymagających kurateli sądowej. Szczęśliwy i wspierający tata osoby transpłciowej. Miłośnik piłki nożnej.


Dr n. med. Anna Kępczyńska-Nyk

Dr n. med. Anna Kępczyńska-Nyk

Specjalistka chorób wewnętrznych, endokrynologii i seksuologii. W latach 2005-2021 związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych z zakresu endokrynologii i seksuologii. Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską. Zajmuje się pacjentami z zaburzeniami układu wydzielania wewnętrznego. W kręgu jej szczególnych zainteresowań jest opieka nad osobami transpłciowymi oraz osobami z zaburzeniami funkcji seksualnych w przebiegu chorób o podłożu endokrynologicznym.


Arek Parker

Arkadiusz Parker

Psycholog, pedagog, psychoterapeuta. Pochodzi z okolic Bielska-Białej, aktualnie mieszka w Opolu, gdzie prowadzi swój gabinet psychoterapeutyczny (psychoterapia indywidualna, partnerska oraz grupowa osób dorosłych). Prezesuje w Fundacji PROMENADA, w której koordynuje różnorodne działania, zajmuje się projektami, szkoleniami i współpracą. Od kilku lat współprowadzi grupę wsparcia dla osób transpłciowych i niebinarnych, zajmuje się wspieraniem osób w tranzycji i opiniowaniem.
Część z Was go kojarzy z Akademii Zaangażowanego Rodzica, podczas której współprowadził edycje w Katowicach i we Wrocławiu. Możecie go spotkać na Marszach Równości, gdzie z zespołem idzie ramię w ramię po wolność i akceptację osób ze społeczności LGBTQIAP+

Link do szerszych informacji zawodowych: https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/arkadiusz-parker-1133

Prywatnie czuły i zaangażowany człowiek, z empatią podchodzący do ludzi, a także uparty w swych dążeniach i realizacji marzeń. Ceni sobie niezależność i swoją przestrzeń, a także bliskość, otwartość i szczerość. W ciągłym rozwoju prywatnym i zawodowym, z zamiłowaniem do sztuki, muzyki i gór.


Agnieszka Rynowiecka

Agnieszka Rynowiecka

Agnieszka Rynowiecka jest dyplomowaną psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 706) oraz superwizorką-aplikantką tegoż Towarzystwa.

Jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie skończyła 5 letnie studia psychologiczne, socjologiczne oraz kurs pedagogiczny. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu psychoterapii m.in. 4 letni kurs w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, roczne szkolenie superwizorskie w Laboratorium Psychoedukacji, Szkolenie z elementów EFT i Racjonalnej Terapii Zachowania, szkolenie z Terapii Bezsenności i pomocy psychologicznej osób LGBTQ oraz kurs Queer Lab w Bolonii.

Od 2007 roku pracuje zawodowo w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. A od 2021 roku współtworzy Terappo.

Specjalizuje się w pomocy osobom dorosłym. A jej pasją jest pomoc osobom transpłciowym i ich bliskim.

Od 10 lat prowadzi grupy wsparcia i konsultacje indywidualne w Fundacji Trans-Fuzja. Pomaga partnerom i partnerkom, rodzicom i dzieciom osób transpłciowych i niebinarnych zrozumieć skomplikowany temat niezgodności płci. Z tego powodu chętnie dzieli się swoją wiedzą na spotkaniach, w wywiadach i publikacjach.

Opiniuje w procesie korekty płci, chorób otępiennych oraz zaburzeń osobowości. Dotychczas przeprowadziła ponad 300 procesów diagnostycznych osób transpłciowych i niebinarnych i wydała setki opinii dla lekarzy seksuologów i dla sądów w sprawach o uzgodnienie płci.

Jest autorką wielu publikacji z zakresu transpłciowości i autorskiego szkolenia „Pomoc psychologiczna i psychoterapia osób z dysforią płci. Szkolenie dla specjalistów” edycja podstawowa i zaawansowana – bardzo wysoko ocenianego przez praktyków zajmujących się tematem transpłciowości. https://terappo.pl/blog/szkolenie-dla-zaawansowanych-pomoc-psychologiczna-psychoterapeutyczna-i-medyczna-dla-osob-z-niezgodnoscia-plci/ oraz „Pomoc psychologiczna, psychoterapeutyczna dla osób transpłciowych i niebinarnych – szkolenie dla zaawansowanych”.

Od 2023 roku prowadzi zajęcia ze studentami z „Dylematów etycznych” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Przeprowadzała wywiady z rodzinami osób trans do magazynu „Replika”.

Agnieszka Rynowiecka jest pomysłodawczynią i CEO Terappo. Stworzyła je z pasji do zawodu psychoterapeuty z misją aby każdy potrzebujący zyskał pomoc jakiej potrzebuje, jak najszybciej i w dostępnej cenie.


Paula Szewczyk

Paula Szewczyk

Reporterka, dziennikarka, podejmuje tematy społeczne. Nominowana do nagrody Grand Press i Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, autorka książki Ciała obce. Opowieści o transpłciowości. Nagrodzona "Koroną Równości" KPH w kategorii "Media"


Marek Urbaniak

Marek Urbaniak

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu, obecnie w trakcie zdobywania uprawnień zawodowych adwokata. W przeszłości zaangażowany w działalność takich organizacji pozarządowych jak Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, Stowarzyszenie AMICI CURIAE i Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club. W obszarze jego zainteresowań profesjonalnych znajduje się prawo podatkowe, prawo cywilne, funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz międzynarodowa ochrona praw człowieka. Działacz na rzecz osób transpłciowych, współautor publikacji Rzecznika Praw Obywatelskich Postępowania w sprawach o uzgodnienie płci. Przewodnik (2024). Transpłciowy mężczyzna.


Przyjaciele Fundacji

❤️ Joanna Szop Nana Lwica

❤️ Izabela Piekutowska

❤️ Leszek Chrobak

❤️ Marcin Czop